Lewica PPS Razem Wiosna A. Dziemianowicz-Bąk M. Zawisza A-M. Żukowska R. Biedroń W. Czarzasty K. Gawkowski T. Trela A. Zandberg

Profil: Lewica - Posty | Facebook

Przed epidemią COVID-19 siłownie i kluby fitness były jednymi...
wczoraj o 14:45
Lewica

Przed epidemią COVID-19 siłownie i kluby fitness były jednymi z najczęściej dezynfekowanych miejsc w Polsce i jak do tej pory żadna siłownia ani basen nie stały się ogniskiem zakażeń.

W tym samym czasie, kiedy zamykano siłownie, lekarze zalecali aktywność sportową w celu utrzymania dobrej kondycji fizycznej, właśnie po to, aby zmniejszyć ryzyko zakażeń.

Dlaczego w sytuacji przekroczenia 20 000 zakażeń dziennie, zamknięte są knajpy, siłownie, a część uczniów musi uczyć się... zdalnie, świątynie wciąż są otwarte?

Rząd twierdzi, że dba o seniorów, a przecież kościoły już stawały się ogniskami zakażeń koronawirusem. TVP i radio publiczne transmitują msze dla wiernych, właśnie po to, aby nie musieli wychodzić z domów.

Odpowiedź zdaje się jest prosta, Kościół traci pieniądze za każdym razem, kiedy wierni pozostają w domach, a hasło „Nie ma tacy, wyślij przelew” nie przynosi spodziewanych efektów.

#Fitness #Koronawirus #Zdrowie

Zobacz więcejObraz może zawierać: w budynku
ZAWISZA: Co zrobiliście od 2018r. ws. dostępności do...
wczoraj o 09:42
Lewica

ZAWISZA: Co zrobiliście od 2018r. ws. dostępności do gabinetów ginekologicznych, tak dbacie o kobiety? - nie kiwnęliście palcem!

- Dostęp na wsiach praktycznie do nich nie istnieje.

Pora stanąć przed kobietami które właśnie skrzywdziliście i wytłumaczyć im wasze okrucieństwo.

...

#Lewica #PosłankiLewicy #WyrokNaKobiety #StrajkKobiet #Aborjca

Zobacz więcej

[NA ŻYWO] z Sejmu
ostatnia środa o 21:48
Lewica prowadził(a) transmisję na żywo.

[NA ŻYWO] z Sejmu

Wyświetlenia: 114 tys.
Pomimo negatywnego stanowiska rządu, Sejm przyjął poprawkę...
ostatnia środa o 16:35
Lewica

Pomimo negatywnego stanowiska rządu, Sejm przyjął poprawkę Lewicy, która przyznaje specjalny dodatek w wysokości 100 proc. wynagrodzenia, dla wszystkich pracowników ochrony zdrowia zaangażowanych w leczenie chorych na Covid-19.

Dodatek obejmuje lekarzy, personel medyczny oraz niemedyczny. Rozwiązanie przyjęte przez parlament dotyczy każdej formy zatrudnienia, ważne jest, że dana osoba zwalcza skutki COVID-19.

Poprawkę zgłosił Wojciech Konieczny - Senator Rzeczpospolitej Pols...kiej, podczas prac nad ustawą covidową w Senacie.

Uwaga! PiS właśnie zgłosił projekt ustawy, który ma cofnąć przyznane lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom i salowym dodatki. Złodziejstwo!

Zobacz więcejObraz może zawierać: 1 osoba, tekst „Poprawka Koniecznego przyjęta! ochrony zdrowia Wszyscy DOSTANĄ WALCZĄCY pracownicy KORONAWIRUSEM WYNAGRODZENIE z DODATKOWE WYS. 100% PENSJI! w Bez dzielenia bohaterek bohaterów! BRAWO SENATOR WOJCIECH KONIECZNY! LEWICA”

🔴[NA ŻYWO] Poprawka Lewicy przyznajaca 100% dodatku dla...
ostatnia środa o 12:01
Lewica prowadził(a) transmisję na żywo.

🔴[NA ŻYWO]
Poprawka Lewicy przyznajaca 100% dodatku dla pracowników ochrony zdrowia zaangażowanych w walkę z covid-19 została przyjęta!
⚡️

Wyświetlenia: 18 tys.
Rada Miasta Kielce uchwaliła wczoraj lokalny program In Vitro,...
ostatnia środa o 11:10
Lewica

Rada Miasta Kielce uchwaliła wczoraj lokalny program In Vitro, który pomoże około 100 parom rocznie. Z inicjatywą programu wyszedł Marcin Chłodnicki, radny Lewicy.

Przypominamy, iż procedura In Vitro w Polsce nie jest zakazana.

W grudniu 2015 roku Konstanty Radziwiłł, minister zdrowia w rządzie PiS poinformował, że program finansowania In Vitro zostanie wygaszony do połowy 2016 roku.

...

Przypominamy, iż w 2005 r. rząd SLD (Minister Zdrowia Marek Balicki) przyjął pierwszy w historii program zdrowotny finansowania In Vitro ze środków publicznych na lata 2006-2008.

Po objęciu władzy przez PiS w listopadzie 2005 r. program został wstrzymany. Platforma Obywatelska po wygranych wyborach w 2007 r. wbrew deklaracjom poparcia dla In Vitro nie wznowiła tego programu.

Dopiero po 6 latach (w 2013 r.) Platforma uruchomiła program finansowania In Vitro ze środków publicznych bazujący na programie lewicowym z 2005 r. i programie lewicowego prezydenta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk z 2012 r. SLD składało projekty regulujące kwestię In Vitro w 2009 i 2011 roku.

Po raz pierwszy pomysł refundowania zabiegów #InVitro przez samorząd zgłasza Wojciech Olejniczak w kampanii samorządowej w 2010 r.

Obecnie z inicjatywy samorządowców Lewicy w całej Polsce uruchomiane są lokalne programy refundacji zabiegów In Vitro: Łódź, Częstochowa, Bydgoszcz, Poznań, Sosnowiec i wiele innych.

Wczoraj z inicjatywy Lewicy do tego grona dołączyły Kielce!

Zobacz więcejObraz może zawierać: 1 osoba, tekst „IN VITRO DLA KIELC POMOC DLA 100 PAR ROCZNIE MAMY TO! LEWICA”

W taki sposób Łódzka Lewica przywitała mieszkańców z...
ostatnia środa o 11:00
Lewica

W taki sposób Łódzka Lewica przywitała mieszkańców z samego rana.

Wy już na strajkach, czy jeszcze przed?

Akcja: Tomasz Trela

Obraz może zawierać: niebo i na zewnątrz
[NA ŻYWO] Lewica odpowiada Kaczyńskiemu
ostatni wtorek o 18:51
Lewica prowadził(a) transmisję na żywo.

[NA ŻYWO] Lewica odpowiada Kaczyńskiemu

Wyświetlenia: 89 tys.

#PosłankiLewicy Teraz się nie cofniemy. Nie chcemy już...
ostatni wtorek o 16:30
Lewica

#PosłankiLewicy Teraz się nie cofniemy. Nie chcemy już powrotu do kompromisu. Chcemy pełnej liberalizacji prawa aborcyjnego. Tworzymy komitet z organizacjami kobiecymi, będziemy zbierać podpisy pod ustawą


Możesz być kochającą matką i popierać prawo wyboru....
ostatni wtorek o 13:57
Lewica

Możesz być kochającą matką i popierać prawo wyboru. Możesz walczyć o prawa osób niepełnosprawnych i być za prawem wyboru. Możesz przenigdy nie zdecydować się na aborcję i być za prawem wyboru. To wybór. Nie nakaz. Nie zakaz. Twój wybór.

#PosłankiLewicy #LegalnaAborcja #WyrokNaKobiety #StrajkKobiet

Lewica była, jest i będzie za prawami kobiet - bez...
ostatni wtorek o 13:30
Lewica

Lewica była, jest i będzie za prawami kobiet - bez kompromisów.
Żądamy legalnej aborcji - bez kompromisów.

#PosłankiLewicy zawsze po właściwej stronie, po stronie kobiet i ich praw.

...

Nigdy nie będziecie szły same!

Zobacz więcejObraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie siedzą, ludzie stoją i w budynku

POSŁANKI LEWICY TERAZ W SEJMIE!!!!! OTOCZYŁY KACZYŃSKIEGO Z...
ostatni wtorek o 12:24
Lewica

POSŁANKI LEWICY TERAZ W SEJMIE!!!!! OTOCZYŁY KACZYŃSKIEGO Z TABLICAMI I SKANDUJĄ 'TO JEST WOJNA'.

Materiał: Przemysław Koperski - poseł na Sejm RP. Lewica.

#PosłankiLewicy #WyrokNaKobiety #StrajkKobiet

Posłanki Lewicy: ŻĄDAMY LIBERALIZACJI PRAWA ABORCYJNEGO |...
ostatni wtorek o 11:56
Lewica

Posłanki Lewicy: ŻĄDAMY LIBERALIZACJI PRAWA ABORCYJNEGO | ZAMIESZKI W SEJMIE #PosłankiLewicy

Joanna Scheuring-Wielgus - polityk


Najostrzejsza konferencja prasowa POSŁANEK LEWICY | Strajk...
ostatni wtorek o 10:50
Lewica

Najostrzejsza konferencja prasowa POSŁANEK LEWICY | Strajk Kobiet
Żądamy legalnej aborcji - bez kompromisów!


ostatni wtorek o 10:17
Lewica zaktualizował(a) swoje zdjęcie profilowe.


ostatni wtorek o 10:17
Lewica zaktualizował(a) swoje zdjęcie w tle.Brak dostępnego opisu zdjęcia.
Kolejny PiS-fundamentalista chce zająć ważną funkcję...
ostatni poniedziałek o 17:42
Lewica

Kolejny PiS-fundamentalista chce zająć ważną funkcję publiczną, tym razem chodzi o Rzecznika Praw Obywatelskich. Poseł Bartłomiej Wróblewski znany jest ze swoich ultrakonserwatywnych poglądów. Nie dość, że jest częścią listy hańby, na której znajdują się parlamentarzyści, którzy podpisali wniosek do PiS-Trybunału w sprawie ograniczenia prawa do przerywania ciąży, ale to właśnie on był jego współautorem, a także go uzasadniał.

Podczas tej pseudo-rozprawy, poseł PiS-u mówił, i...ż brakuje dowodów, że urodzenie dziecka, które umrze w męczarniach kilka godzin po porodzie ma negatywny wpływ na psychikę rodziców.

Prezentując tą kandydaturę PiS napluł kobietom w twarz.

9 września upłynęła kadencja dr Adama Bodnara, który od 9 września 2015 r. pełni funkcję Rzecznika Praw Obywatelskich. Kandydaturę dr Bodnara zgłosił Sojusz Lewicy Demokratycznej.

Zadaniem Rzecznika jest stanie na straży wolności, praw człowieka i obywatela określonych w Konstytucji oraz w innych aktach normatywnych. Obecny RPO zdecydowanie stał na straży mniejszości, które pod rządami Zjednoczonej Prawicy, często były celem jej ataków.

Jego następcę lub następczynię powinien wybrać Sejm za zgodą Senatu. Po ostatnich wyborach parlamentarnych większość w Sejmie ma PiS, a w Senacie opozycja. Bez porozumienia tych dwóch obozów nie da się więc wyłonić nowego Rzecznika.

Zatem kandydatura Bartłomieja Wróblewskiego ma raczej małe szanse na sukces, jednakże samo jej przedłożenie jest wyraźnym gestem politycznym.

#RPO

Zobacz więcejObraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, tekst „BARTŁOMIE KTÓRY OGRANICZYŁ ÓŁAUTOR WRÓBLEWSKI PRAWA CZŁOWIEK w KOBIET WPOLSCE, DOPSEUDO W WSPÓŁ WNIOSKU RZECZNIKA PRAW KANDYDATEMNA OBYWATELSKICH LEWICA”