Przegląd prasy: "Włodzimierz Czarzasty"

Lewica NowaLewica Razem SLD Wiosna A. M. Żukowska R. Biedroń W. Czarzasty A. Zandberg
Linijka

Jarosław Kaczyński o protestach i obronie kościołów. Politycy komentują - TVN24
TVN24TVN24 :: ostatnia środa o 03:38

Nikt nie zapomni, kto jest odpowiedzialny za haniebny pseudowyrok Trybunału Konstytucyjnego. Tą odpowiedzialną osobą jest Jarosław Kaczyński - powiedziała posłanka Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. W Sejmie w środę komentowane jest oświadczenie prezesa PiS, który wezwał do obrony kościołów w obliczu bieżących wydarzeń na polskich ulicach. - Zaczął napuszczać jedną grupę Polaków na drugich - skomentowała wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska.


Awantura w Sejmie. Poszło o aborcję, interweniowała Straż Marszałkowska - RMF 24
RMF 24RMF 24 :: ostatni wtorek o 10:25

Awantura w Sejmie - tak rozpoczęło się posiedzenie izby niższej parlamentu. Atmosfera była wyjątkowo napięta ze względu na ostatnie protesty przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego dotyczącej aborcji. Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki odnosząc się do błyskawicy, która jest jednym z symboli Strajku Kobiet, porównywał ją do emblematów Hitlerjugend i SS. Parlamentarzyści zaczęli się przepychać. Posłanki ugrupowań opozycyjnych zablokowały mównicę. Każda z nich miała ze sobą czarną tabliczkę z czerwonym napisem "Kobieta decyduje". Straż Marszałkowska musiała podjąć interwencję.


Redakcje zapewniają, że dopuszczają do głosu kobiety w dyskusjach o Strajku Kobiet. "Podstawą są kompetencje, a nie płeć" - wirtualnemedia.pl
wirtualnemedia.plwirtualnemedia.pl :: ostatni wtorek o 07:51

Redakcje zapewniają, że przywiązują wagę do obecności kobiet w mediach - szczególnie w ostatnich dniach, kiedy relacjonują przebieg protestów w sprawie zaostrzenia przepisów dotyczących aborcji w Polsce. - Kobiety w Polsat News mają swój silny głos, z obydwu stron obecnej barykady sporu - mówi Wirtualnemedia.pl Tomasz Matwiejczuk z Polsatu. Z kolei Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, której podlega TVP Info tłumaczy nam, że to biura prasowe partii decydują, jaki polityk będzie je reprezentować.


Śniadanie w Polsat News - 25.10.2020 - polsatnews.pl
polsatnews.plpolsatnews.pl :: ostatnia niedziela o 17:48

Burza po wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. zaostrzenia prawa aborcyjnego oraz strategia rządu ws. walki z pandemią. Te tematy zdominowały dyskusję w programie. Gośćmi Piotra Witwickiego byli: Marek Suski, Włodzimierz Czarzasty, Sławomir Neumann, Robert Winnicki, Władysław Bartoszewski, Paweł Sałek.