Przegląd prasy: Sojusz Lewicy Demokratycznej

Lewica NowaLewica Razem SLD Wiosna A. M. Żukowska R. Biedroń W. Czarzasty A. Zandberg
Linijka

Wyrok Trybunału dla PiS jak afera Rywina dla SLD [ROZMOWA] - Dziennik.pl
Dziennik.plDziennik.pl :: ostatnia środa o 06:22

To protest, który rozpoczął zmianę. Zmieni więcej niż wąsko rozumianą politykę, także szkołę, formę obecności Kościoła w życiu publicznym, mediach. Zaczął się inny świat - mówi politolog Rafał Matyja w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną".


Czarzasty do Kaczyńskiego: Młodsi koledzy pana ograli - RMF 24
RMF 24RMF 24 :: 27.09.2020

"Jako politolog, jako polityk mogę powiedzieć jedną rzecz: niewątpliwie pan Jarosław Kaczyński pozycji swojej nie zbudował. (…) Wydaje mi się, panie prezesie, że pan został przez swoich młodszych kolegów ograny" - tak szef SLD Włodzimierz Czarzasty skomentował poważny kryzys wewnątrz koalicji rządowej i podpisaną ostatecznie w sobotę umowę koalicyjną Prawa i Sprawiedliwości, Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry i Porozumienia Jarosława Gowina. Lider Wiosny Robert Biedroń zapowiedział powstanie "wielkiej centrolewicowej partii, tworzonej przez (…) Wiosnę i Sojusz Lewicy Demokratycznej".


Winnicki: Kaczyński z PO i SLD chce doprowadzić rolników do ruiny - Rzeczpospolita
RzeczpospolitaRzeczpospolita :: 17.09.2020

"W Warszawie tysiące zdesperowanych ludzi krzyczało 'Kaczyński - zdrajca wsi!'. Hodowcy i rolnicy władzy tego nie zapomną. PiS zapłaci za ten obrzydliwy atak wysoką cenę" - pisze na swoim profilu na Facebooku o procedowanej w Sejmie tzw. "Piątce dla zwierząt" (ustawie zakazującej hodowli zwierząt futerkowych oraz eksportu mięsa pochodzącego z uboju rytualnego w Polsce - red.) poseł Konfederacji, Robert Winnicki.


Biedroń o kontrowersjach wokół spotkania polityków SLD w Spale - Onet
OnetOnet :: 07.09.2020

- Należy wyjaśnić sprawę spotkania polityków SLD w hotelu w Spale należącym do spółki, w której zarządzie jest żona szefa SLD Włodzimierza Czarzastego - przyznał europoseł Robert Biedroń. - Na lewicy powinniśmy być wolni od takich zarzutów - oświadczył.